Belediyenin “Online Kurban Kesim Randevu Sistemi” Açıldı Belediyenin “Online Kurban Kesim Randevu Sistemi” Açıldı

Kızılay Çorum Şubesi 2024 yılı kurban bağış standını Kızılay Çorum şubesi yönetim kurulu, ilçe temsilcileri, kadın kolları ve gençlik kollarının katılımıyla saat kulesi karşısına açtı.

Kızılay Çorum şubesi İl yönetim kurulu ‘’her yıl olduğu gibi bu yılda da standımız 1 ay boyunca arefe gününe kadar açık olacaktır’’ dedi.

Çorum Kızılay il yönetim kurulu, “Kurban Bayramı kutsal bayramlarımızdandır, neşenin, kardeşliğin, barışın, merhametin, sevginin, barışın hakim olduğu, insanların birbirine kaynaştığı, birbiriyle dayanıştığı, yardımlaştığı bir bayramdır, Kurban Bayramında genelde ekonomik durumu elverişli olan herkes kurban keser ve mümkün olduğu kadar akrabasına, eşine, dostuna, komşusuna, fakire, fukaraya dağıtır, evine gelen misafirlere yedirir ve bu da bereketi getirir” dedi.

Yönetim kurulu, Kurban Bayramı’nda kurban bağışı yapmak isteyen herkese hayırlı ve bereketli olmasını dilediğini, bu sene kurban bağış rakamlarının yurt içi 11.750 TL, yurtdışı 4.300 TL olarak belirlendiğini, ülkemizin geleceğinin, yarınlarının parlak olmasını ve şimdiden bütün insanların mutlu, sağlıklı, huzurlu, esenlik dolu bayramlar geçirmesini temenni ettiğini sözlerine ekledi.