Altı Nokta Körler Derneği Çorum Şubesi 6 Haziran’da 28. Yaşını kutlayacak.

Solmaz, “Toplumları Bir Arada Tutan Değerlerimize Sahip Çıkalım” Solmaz, “Toplumları Bir Arada Tutan Değerlerimize Sahip Çıkalım”

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Altı Nokta Körler Derneği Başkanı Şaban Kabakçı, “Kuruluşumuzun temel amacı, başta görme engelliler ve tüm engelli bireylerin, diğer bireyler gibi eşit şartlarda hayatlarına devam edebilmelerini sağlamaktır.

28 yıl boyunca, derneğimiz, görme engelli bireylerin yaşamlarını iyileştirmek ve topluma tam katılımını sağlamak için çeşitli projeler yürütmüştür. Eğitim, istihdam, erişilebilirlik ve toplumsal farkındalık alanlarında yaptığımız çalışmalarla, engelli bireylerin haklarını savunmak ve onların eşit şartlarda yaşamalarını sağlamak için kararlılıkla mücadele etmekteyiz.

Bugün, 28. yıl dönümümüzü kutlarken, engelli bireylerin toplumda tam katılımını sağlama ve onlara eşit fırsatlar sunma misyonumuzu bir kez daha vurgulamak istiyoruz. Engelleri aşmak ve daha kapsayıcı bir toplum için çalışmaya devam ederken, diğer bireylerle aynı haklara ve fırsatlara sahip olmalarını sağlamak için çaba harcayacağız.

Altı Nokta Körler Derneği Çorum Şubesi olarak 28. yıl dönümümüzde, aşmaya kararlılıkla devam ettiğimiz, toplumun her kesiminden gelen desteği ve ilgiyi sürdürmeyi umuyoruz.

Unutmayalım ki görme engeliler, toplumun önemli bir parçasıdır ve hak ettikleri saygı ve destek herkes tarafından sağlanmalıdır. Engelli bireylerin yaşam kalitesini artırmak ve topluma daha fazla katılımını sağlamak için hepimizin sorumlulukları olduğunu unutmamalıyız.

Desteklerinden ve duyarlılıklarından dolayı tüm kurum ve kuruluşlara, iş insanlarına ve Çorumlu hemşerilerimize teşekkür ederiz. Gerçek görme, kalpten gelen bir anlayıştır.” dedi.

Muhabir: Haber Merkezi