Çorum’da insanları kamu kurumlarında işe aldırma ve haklarında devam eden soruşturmalardan çıkarma vaadiyle dolandıran bir kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Düz Kontakla Minibüs Çalan İki Çocuk, Polisi Karşısında Görünce Kaçtı Düz Kontakla Minibüs Çalan İki Çocuk, Polisi Karşısında Görünce Kaçtı

Cumhuriyet BaşsavcıAhmet Bektaş, konuyla ilgili yaptığı açıklamada kamu kurumlarında işe aldırma ve haklarında devam eden soruşturma dosyalarından çıkartarak soruşturma dosyalarını kapatabileceği vaadiyle insanları dolandıran T.Ö. adlı bir kişinin nitelikli dolandırıcılık suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildiğini söyledi.

Bektaş, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Bir kısım insanları kamu kurumlarında işe aldırma ve haklarında yürütülmekte olan soruşturma dosyalarından çıkartarak, soruşturma dosyalarını kapatabileceği vaadiyle para aldığı tespit edilen şüpheli T.Ö., Nitelikli Dolandırıcılık suçundan hakkında yürütülen soruşturma kapsamında 14.09.2023 tarihinde gözaltına alınmıştır. Şüpheli, Cumhuriyet Başsavcılığımızdaki işlemlerin ardından sevk edildiği Sulh Ceza Hakimliğince tutuklanmış olup, soruşturma detaylı bir şekilde devam etmektedir. Kamuoyunun bilgisine saygıyla duyurulur.”

Editör: Ahmet Temelci