5302 sayılı yasa kapsamında Çorum İl Özel İdaresi bir yandan kırsal alanda temel hizmetleri yerine getirirken, diğer yandan mücavir alan dışında yaşayan vatandaşların yaşam koşullarını iyileştirici faaliyetler yürütüyor.

İl Özel idaresi 5302 sayılı Kanunun kendisine yüklediği görevler kapsamında sosyal sorumluluklar üstlenerek vatandaşların hayatını kolaylaştırıcı projeleri hayata geçiriyor. Hayata geçen bu projelerin başında engelli vatandaşların günlük hayata tutunmalarını ve herhangi bir engelle karşılaşmadan aktif bir şekilde hayatın içinde olmalarını sağlamaya yönelik olarak akülü ve manuel tekerlekli sandalye temini gerçekleştiriliyor.

Dereyazıcı’da Coşkulu Şenlik Dereyazıcı’da Coşkulu Şenlik

Çorum İl Özel İdaresi 2016 yılından bu tarafa İl merkezi, ilçeler ve köylerde ikamet eden engelli vatandaşlara, tam teşekküllü bir hastaneden alacakları “Akülü yahut manuel tekerlekli sandalye kullanması uygundur” şeklindeki sağlık raporuna istinaden, Kurum bütçe imkanları dahilinde araç temini yapıyor.

Buna göre 2016-2022 yılları arasında toplam 243 akülü sandalye ve 241 manuel tekerlekli sandalye engelli vatandaşlar için temin edilirken, 2023 yılı içerisinde de sağlık raporu elverişli olan engelli vatandaşlara 42 adet akülü ve 78 adet de manuel tekerlekli sandalye teslim edildi.

Editör: Leblebi Tv