Kanunun kuralların ve yasakların herkesin eşit olduğu bir ülkede park yasak levhasının bulunmasına rağmen, araç park edilmeyecek yere araç park edilmesine vatandaşlardan tepki yağdı.

Çorum’da İhbar hattımıza gelen ve yoldan geçmekte olan bir sürücü tarafından görüntülenen, akıllara durgunluk veren trafik kuralı ihlali için, Çorum’da tanınmış bir iş adamına ait aracın yaptığı trafik ihlaline vatandaşlar, gerekli cezai işlem yapılıp yapılmadığını sordu.

Her gün birçok araca yasak parklardan ve kural ihlallerinden cezai işlem yapılıp, araçları kaldırılırken, Çorum’un tanınmış iş adamlarından birisine ait olan bu aracın neden çekici yardımıyla trafikten çekilerek men edilmediği ve ceza yazılmadığı da vatandaşlarca merak konusu oldu.

Trafik kurallarını ihlal eden her sürücüye eşit yaklaşılması gerekirken, tanınmış iş adamına ayrıcalık mı yapıldığını sözlerine ekleyen vatandaşlar, tanınmış iş adamlarının kural tanımazlık gibi bir lükse mi sahip olduğunu belirtti.

Kurban Payları İhtiyaç Sahiplerine Ulaştırıldı Kurban Payları İhtiyaç Sahiplerine Ulaştırıldı

Her araca cezai işlem uygulanıyorken bu kişilerin üstünlüklerinin mi olduğuna da değinen vatandaşlar, bu cezalar bu kişiler için geçerli değil mi diye tepki gösterdiler.

Editör: Ahmet Temelci