Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hastası bulunan bir refakatçi, hastanede dağıtılan bir öğün yemeğin içinden böcek çıktığını iddia edip, çıkan böceği yemekten çıkararak fotoğrafladı ve ihbar hattımıza ulaştırdı.

HASTANEDE SKANDAL!

Hastanede tedavi gören, ameliyat olan, bağışıklık sistemi düşük olan ve herhangi bir mikroptan olumsuz etkilenebilecek kişilerin olduğunun belirten vatandaş, hastanenin dağıttığı yemeğin içinden çıkan böceğin büyük bir skandal olduğunu dile getirdi. 

BÖCEK SKANDALINDA İHMALİ VE SORUMLU OLANLAR CEZALANDIRILDI MI?

Devlete ait bir sağlık kuruluşunda yemekten böcek çıkması gibi bir olayın yaşanmasında kimlerin ihmalinin olduğunu soran vatandaş, sorumluların kimler olduğunu ve gereken cezaları alıp almadıklarına değindi.

SAĞLIĞIN SÖZ KONUSU OLDUĞU YERDE İHMALE YER YOKTUR

Sağlık ve tıbbi konularda en dikkat etmesi geren kurumların başında İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı hastanelerin olması gerektiğinin altını çizen vatandaş, sağlık konusunda ihmale ve sorumsuzluğa yer olmadığını açıkladı.

Üçtutlar’a Yeni Camiyi Ali Evlüce Yaptıracak Üçtutlar’a Yeni Camiyi Ali Evlüce Yaptıracak

SKANDALA RAĞMEN YÖNETİCİLER UYUYOR MU?

İnsan hayatını ve sağlını tehdit edebilecek bu tür skandallara sebep olan yöneticiler, örneğin İl Sağlık Müdürü, hastane başhekimi ve hastane yöneticilerinin bu durumdan rahatsız olup olmadığının merak konusu olduğunu belirten vatandaş, tüm yetkilileri görevlerini yapmaya davet etti.

HASTANEDE DENETLEME MEKANİZMASI ÇALIŞMIYOR MU?

Yemekten çıkan böcek konusunda hastanenin ve İl Sağlık Müdürlüğü görevlilerinin denetlemede yetersiz mi kaldığını bilmek istediklerini ifade eden vatandaş, denetimsel mekanizmalarda bir sorunun yaşanıp yaşanmadığını ve bu skandalın sorumlusunun kim olduğunun kamuoyuna açıklanmasını istedi.

Editör: Ahmet Temelci