Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin acil servisinde görevli güvenlik görevlilerinin hastalara şiddet uyguladığı iddia edildi.

Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin acil servisine akşam saatlerinde halsizlik şikâyeti ile giden Elif B.’yi iddiaya göre güvenlik görevlileri darp etti.

WhatsApp Image 2023-10-06 at 12.03.33 (1)

KANSER HASTASI KADIN HASTANEDE DARP EDİLDİ

Hastanenin acil servisinde güvenlik görevlilerinin birine şiddet uyguladığını gören Elif B., duruma üzülerek cep telefonu kamerasıyla görüntü almaya başladı.

Elif B.’nin cep telefonu ile çekim yaptığını gören bir güvenlik görevlisi telefonu almaya çalıştı. Telefonu alamayan güvenlik görevlisi kanser hastası olan Elif B.’ye saldırmaya başladı.

Kendisine vuran güvenlik görevlisine kanser hastası olduğunu söylemesine rağmen şiddetin devam ettiğini kaydeden Elif B., göğsüne ve vücudunun çeşitli yerlerine yumruk darbeleri aldı.

Elif B.’yi hastaneye götüren eski eşi de şiddeti engellemek isterken şiddete maruz kaldı.

WhatsApp Image 2023-10-06 at 12.03.31

DARP SONRASI BAYGINLIK GEÇİRDİ

Kendisine uygulanan şiddetin ardından baygınlık geçiren Elif B.’yi yerden jandarma ekipleri kaldırırken, gözlerini acil serviste açan Elif B., tedavi sonrası Çarşı Karakoluna giderek kendisini ve yakınını darp eden güvenlik görevlilerinden şikayetçi oldu.

WhatsApp Image 2023-10-06 at 12.03.33

VATADANŞLAR OLAYA ŞAHİT OLDU

Olaya şahit olan vatandaşlar, Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki çalışanların ve güvenlik görevlilerinin kırıcı, vatandaşa suçlu gibi kabadayı tavırlarla davranmaları vatandaşın tepkisini çekti.

"Mahzen-50" Operasyonlarında 2 Organize Suç Örgütü Çökertildi "Mahzen-50" Operasyonlarında 2 Organize Suç Örgütü Çökertildi

Bir hastanede çalışan güvenlik görevlilerinin nazik olması gerekirken özel harekât polisi ya da o hal durumundaymış gibi sert kırıcı aşağılayıcı olmasını yadırgayan vatandaşlar, güvenlik görevlilerinin şiddetle yaklaşmasını tepkiyle karşıladı.

Güvenlik görevlilerinin psikolojik rapor alması gerektiğini aktaran vatandaşlar, Çorum’da polislerin vatandaşlara sevgiyle yaklaşmasına rağmen güvenlik görevlilerinin bu cesareti nereden aldığını sordu.

WhatsApp Image 2023-10-06 at 12.03.32