Çorum’un ünlü altın rafinerisinde üretilen gram altınların gramajlarında hile yapıldığı iddiası X’in gündemine bomba gibi düştü.

Bir kuyumcuda çekilen videonun bir kullanıcı tarafından X’de paylaşılması ile Çorum’daki bir altın rafinerisinden aldığı 100 adet gram altını birlikte hassas terazide tartınca, hileyi fark ettiğini iddia etti.

100 adet gram altında yarım gram hile olduğunu iddia eden kuyumcu iddiasını ispatlamak için 100 adet gram altını farklı hassas terazilerde tartı.

Terazilerde yapılan ölçümlerde gram altınlarda hile olduğunu aktaran kuyumcu, vatandaşların gram altın alırken satın aldıkları firmalara dikkat etmesi gerektiğini söyledi.

ULUSAL MEDYA’NIN GÜNDEMİNE DÜŞTÜ

Narlı Köyünü Şiddetli Yağış Vurdu Narlı Köyünü Şiddetli Yağış Vurdu

Sosyal Medyaya bomba gibi düşen “Çorum’da bir altın rafinerisinin gram altınlarda hile olduğu iddiası” ulusal medyanın da gündeminde geniş yer buldu.

YAPILAN HABERLER ÜZERİNE FİRMADAN AÇIKLAMA GELDİ

Çorumlu altın şirketinden yapılan açıklamada; “Şirketimiz hakkında 3 gün önce çıkan tamamen kurgu ve yalana dayalı, şirketimizi karalamaya yönelik kumpas mahiyetinde bazı paylaşımlar yapılmıştır. Tamamen “Çamur at izi kalsın” mantığı ile ticaretimizi ve saygınlığımızı bozmak amaçlı olarak bu paylaşımlar yapılmıştır. Bu içeriklerle ilgili olarak adli makamlara hukuk birimimiz tarafından gerekli müracaatlar da yapılmıştır. Hem erişimin engellenmesi hem de sorumluları hakkında soruşturma yapılması talep edilmiştir. Bu süreçte bize destek olan “Hakkınızda haber yapılmış gördünüz mü?” diyerek ilgisini ve hassasiyetini üzerimizden asla çekmeyen takipçilerimize ve değerli müşterilerimize güzel dileklerini bizden esirgemeyen herkese teşekkürü borç biliriz. Yılmadan azim ve gayretle çalışıyor, sorumluluğumuzun bilinciyle şehrimiz ve ülkemiz için çalışmaya devam ediyoruz. Sözü Ülkemizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün şu cümleleri ile noktalayalım.  “Vatanını çok seven görevini en iyi yapandır”

ALTINLARDA HİLE YAPILDIĞI YÖNÜNDE HABER YAPAN GAZETECİLERE SUÇ DUYURUSU

X’de yayınlanan videonun ulusal ve yerel basında yer almasının ardından basın mensupları hakkında da şikayetçi olan firma yetkilileri basına sansür mü koydurmak istiyor? Sadece işini yapan basın mensupları ifadeye çağırılarak yıldırılmaya mı çalışılıyor? Sorularını akıllara getirdi.

Editör: Ahmet Temelci