Anmaya; CHP İl Başkanı Av. Dinçer Solmaz, Milletvekili Mehmet Tahtasız, Merkez İlçe Başkanı Av. Utku Ulaş Taşar, CHP Çorum Belediye Başkan Adayı Mimar H. Levent Çöphüseyinoğlu, Belediye Meclisi Grup Başkan Vekili Tuncay Yılmaz, İl Genel ve Belediye Meclis üyesi adayları, partililer katıldı. 

WhatsApp Image 2024-03-07 at 14.09.28

Zafer Çarşısı Cami İmam-Hatibi Hasan Şener’in dua okumasının ardından kısa bir konuşma yapan Belediye Başkan Adayı Çöphüseyinoğlu, seçilmesi halinde Dr. Turhan Kılıçcıoğlu’nun izinde Çorum’u daha yaşanabilir bir kent yapmak için çaba göstereceğini söyledi.

İl Başkanı Dinçer Solmaz ise, Çorum denilince ilk akla temizliğin geldiğini belirterek, “Temizlik denilince de akla hiç kuşkusuz Dr. Turhan Kılıçcıoğlu geliyor. Ülkemizde Çorum’un ismini temiz kent imajıyla duyuran kendisidir” dedi.

Taner İsbir, Mazbatasını Aldı Taner İsbir, Mazbatasını Aldı

WhatsApp Image 2024-03-07 at 14.09.28 (2)

Milletvekili Mehmet Tahtasız da yaptığı konuşmada, Kılıçcıoğlu’nun Çorum’da kimseyi ayırmadan herkese eşit bir şekilde hizmet götürdüğünü kaydederek, sosyal-demokrat belediyeciliğin en güzel örneğinin Çorum’da hayata geçirildiğini kaydetti.

Kılıçcıoğlu’nun vefatının ardından Çorum’un sosyal-demokrat belediyeciliğin hizmetlerinden mahrum kaldığını belirten Tahtasız, 31 Mart seçimlerinde Çorum’u yeniden Kılıçcıoğlu belediyeciliği ile buluşturacaklarını ifade etti.

Yapılan konuşmaların ardından Kılıçcıoğlu’nun mezarına karanfil bırakıldı. Ayrıca katılımcılar tarafından kabrine bakım yapıldı.

WhatsApp Image 2024-03-07 at 14.09.30