Eşzamanlı olarak İtalya ve İstanbul’da sergilenen Dünya’da ilk ve tek olan ürün arıcılık sektöründe büyük ilgi gördü.

Resmi Plakalı Araç’da Hatalı Park Ederse! Resmi Plakalı Araç’da Hatalı Park Ederse!

29 Şubat – 3 Mart tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenen Türkiye Arıcılık Fuarı’nda  ziyaretcilerden ve arıcılık sektörünün temsilcilerinden tam not alan yenilikçi ürün, Türkiye Arıcılık Fuarı’nın oluşturduğu İnovasyon Ödülü Komisyonu tarafından 2024 İnovasyon Ödülü’ne layık görüldü. Ödülü Benka Arıcılık adına Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Vahdettin Küçükbenli aldı.

WhatsApp Image 2024-03-14 at 10.24.42 (2)


Benka Arıcılık Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Vahdettin Küçükbenli yaptığı açıklamada şunları söyledi:

‘’Arıcılık faaliyetlerini kolaylaştırma misyonumuzu yerine getirmek amaçlı, Alman ve İsviçreli arıcılar ile birlikte yaptığımız Ar-Ge çalışmaları sonucunda tasarlanan patentli ürünümüz; bal mumunun geri dönüşümünü artırıyor ve hızlandırıyor, hem de arı hastalıklarının bir sonraki sezona aktarılmasını engelliyor. Bu özellikle günümüzde yaşanan arı ölümlerinin yavaşlatılmasına hem de milli servet olan bal mumunun maddi olarak geri kazanılmasına fayda sağlamaktadır. Almanya, Avusturya, İtalya ve son olarak İstanbul’da aldığımız geri dönüşlerden, tasarlanan ürünün gerçekten bir ihtiyaç olduğunu anlıyoruz. Türkiye Arıcılık Fuarı heyetinin İNOVASYON ÖDÜLÜ’ne layık görmesinden dolayı mutluyuz, gururluyuz. Dünya Arıcılığı için geliştirmeye ve kolaylaştırmaya devam edeceğiz.‘’ dedi.

WhatsApp Image 2024-03-14 at 10.24.42

DÜNYA’DA İLK 10’DA ADI GEÇİYOR

Yaptığı çalışmalar ve markalaşma hamleleri ile Türkiye’den sonra da Dünya arıcılık sektöründe de ismini duyuran Benka, birkaç Uluslararası araştırma şirketinin hazırladığı Küresel Bal Üretim Ekipmanları Raporunda (Global Honey Production Equipment Report 2023-2028) incelemeye alınan şirketlerin başında yer alıyor. Raporda Dünya arıcılık sektörünün 2023-2028 tarihleri arasında tahmin edilen gelişimleri ve sektör analizleri yer almaktadır. Raporda İtalya, Polonya, Çin, Amerika Birleşik Devletleri gibi Dünya’nın birçok ülkesinden sektörün eski şirketleri yer almaktadır.

WhatsApp Image 2024-03-14 at 10.24.41 (1)

Editör: Ahmet Temelci