Bıçakçıların "Kurban Bayramı" Mesaileri Yoğunlaştı Bıçakçıların "Kurban Bayramı" Mesaileri Yoğunlaştı

“Yemde Birlik Gücü” projesi kapsamında İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nde ekipman teslim töreni gerçekleştirildi.


Törende konuşan İl Tarım ve Orman Müdürü Hayrullah Göktekin, Çorum’un tarım arazisinin 552 bin 200 hetar olduğunu aktırdı. Bu alanın yaklaşık 39 hektarında yem bitkileri üretiminin gerçekleştirildiğine de değinen Göktekin, Çorum’un ülke genelinde önemli bir yere sahip olduğunu açıkladı. Çorum’un hayvan yetiştiriciliğinde de önemli potansiyele sahip olduğunun altını çizen Göktekin, 206 bin 750 adet büyükbaş, 285 bin 400 adet küçükbaş hayvan varlığı olduğunu söyledi. 
Törende konuşan Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Yılmaz Kaya ise, üreticiye bugün 55-60 milyon değerinde bir para girdisi sağladıklarını dile getirdi. 
DOKAP Başkanı Hakan Gültekin de, Çorum’un diğer iller arasında özel bir yerinin olduğunu belirtti. Üretim istihdam anlamında en iyi çalıştıkları illerden bir tanesinin Çorum olduğunu aktaran Gültekin, tarım ve hayvancılık konusundaki o enerjiyi aldıklarını ifade etti. 
Programa Katılan AK Parti Çorum Milletvekili Av. Yusuf Ahlatcı ise, Çorum’un sadece sanayisiyle değil tarımla da önde gelen illerden birisi olduğuna değindi. 
Törende hitap eden Vali Doç.  Dr. Zülkif Dağlı da, Çorum’da bakıldığında tarımda güzel şeyler olduğunu açıkladı.

Muhabir: Haber Merkezi