Gelecek Partisi Çorum Belediye Başkan Adayı İsmail Barış Coşgunsu, Leblebi TV Genel Yayın Yönetmeni Erkan Karaca’yı ziyaret etti.

Mustafa Cebeci Mazbatasını Aldı Mustafa Cebeci Mazbatasını Aldı

Ziyarette Leblebi TV Yazı İşleri Müdürü Ahmet Temelci’de hazır bulundu. Çorum Belediye Başkanlığı’na Gelecek Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu tarafından görevlendirilmesi ile birlikte memnuniyet duyduğunu aktaran İsmail Barış Coşgunsu, Çorum’da mahallelere eşit ve adaletli hizmet yapılmadığının altını çizdi.

Belediyenin kendi içeresinde bile edindikleri bilgilere dayanarak, Müdür, Amir ve birim sorumlularının arasında sorunlar, adaletsizlikler yaşandığını belirten Coşgunsu, Çorum belediyesi’nin çözüm üretmek yerine sorun yarattığını dile getirdi.

Çorum Belediyesi’nin ilin kanayan yarası haline gelen trafik sorununu, iktidar Partisi mensupları olmalarına rağmen yıllardır bir türlü çözemediğini söyleyen Coşgunsu, Ana Arter Caddelere yaya üst geçitleri yapılarak trafiğin rahatlatılabileceğini ancak az maliyetli bir uygulama olmasına rağmen belediyenin bunu bir türlü değerlendirmediğini açıkladı.

Çorum’un mahallelerine adaletsiz hizmet götürmesinin en açık örnekleri olarak da, bazı mahallelerde gençler için yeterli spor alanları, kültür merkezleri ve sosyal tesislerin yapılmamasının gösterilebileceğini kaydeden Coşgunsu, Çorum’da önemli bir sorun olan ulaşım sorunun da bir türlü giderilemediğini ifade etti.

‘Çorum’da otobüs sayılarını arttırdık, hizmeti artık belediye veriyor’ diyenlerin, toplu ulaşımda sınıfta kaldığını açıklayan Coşgunsu, halen bazı mahallelere otobüs sefer sayılarının yarım saatte ya da 1 saatte yapıldığını vurgulayarak, kapalı otobüs duraklarının her mahalleye yapılmadığını, sabah ve akşam saatlerinde otobüsü kullanacak olan vatandaşların kışın soğukla yazın sıcakla mücadele etmek durumunda kaldığını dile getirdi.

Gelecek partisi olarak bu eşitsiz ve adaletsiz hizmetleri yakından takip ettiklerini, bütün bu sorunları iyi bildiklerini ve çözeceklerini, halkla istişare içeresinde olacaklarını da sözlerine ekleyen Coşgunsu, hiç kimsenin karamsar olmamasını, çözüm’ün Gelecek Partisi’nde olduğunu ifade etti.