Hafta sonu 2024 yılına yeni umutlarla giriyoruz. Çorum Valiliği de yılbaşında yaşanabilecek olumsuzlukların önüne geçmek amacıyla ek tedbirler alınacağını duyurdu.

Özellikle emniyet ve trafik tedbirlerinin artırılacağı belirtilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“İlimizde genel güvenlik ve asayişin muhafazası ve kamu düzeninin sağlanması, halkımızın can ve mal güvenliğinin temini ile vatandaşlarımızın yeni yıla huzur ve güven ortamı içerisinde girebilmeleri için ilimiz genelinde; sorumluluk bölgelerine göre İl Emniyet Müdürlüğümüz ve İl Jandarma Komutanlığımız tarafından emniyet ve trafik tedbirleri alınmıştır.

Aynı zamanda 112 Acil Çağrı Merkezi, AFAD, İtfaiye, Zabıta, Çevre Sağlığı ve İl Sağlık kuruluşlarımız; ekipleri ile Valiliğimiz koordinasyonuyla görev başında olacaklardır.

Yılbaşında vatandaşlarımızın yoğun olarak bulunabileceği alan/meydanlar, alışveriş merkezleri, pazar yerleri, marketler, terminal, otobüs durağı, okullar, üniversite öğrencilerinin barındığı yurtlar, ibadethaneler ve umuma açık mahaller ile kritik öneme haiz tesislerde personel görevlendirilerek emniyet ve trafik tedbirleri artırılmıştır.

Meydana gelebilecek hırsızlık, kapkaç vb. asayiş olaylarına karşı önleyici devriye ekipleri görevlendirilmiştir.

Kaçak/Sahte alkol ve uyuşturucu/uyarıcı madde ile mücadele kapsamında denetimler arttırılmıştır.

Tombala ve kumar olarak tabir edilen oyunların kahvehane, kıraathane ile dernek, dernek lokali ve kooperatif adı altında faaliyet gösteren yerlerde oynatılmaması için gerekli uygulama ve denetimler arttırılmıştır.

Şehir içi ulaşım ve şehirlerarası karayollarında tedbirler en üst seviyeye çıkarılmış, araç sürücülerine yönelik denetim ve uygulamalar sıklaştırılmıştır.

Tüm ekiplerimiz koordinasyon içerisinde; yeni yıl kutlamalarının yoğun olması beklenen eğlence mekânları, kamusal alan ve meydanlarda kontrol ve denetimleri aralıksız devam ettireceklerdir.

Acil hallerde 112 Acil Çağrı Merkezi, 159 Karayolları, 186 Elektrik, 187 Doğalgaz arıza İhbar Hatlarını arayan vatandaşlarımıza gerekli bilgilendirme, yardım ve kolaylıklar sağlanacaktır.

Denizde Kaybolan Çorumlu Gencin Cansız Bedenine Ulaşıldı Denizde Kaybolan Çorumlu Gencin Cansız Bedenine Ulaşıldı

Alınan tedbirler; Valiliğimiz Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezimizde (GAMER) takip ve koordine edilecektir.

2024 yılının; Çorum’umuza, ülkemize ve tüm insanlığa sağlık, huzur ve mutluluk getirmesini temenni ederiz.”

Editör: Ahmet Temelci