Ellerinde Türk ve Filistin bayraklarıyla Valilik önünde bir araya gelen on binlerce vatandaş, ‘Katil İsrail Filistin’den defol’ sloganlarıyla Hürriyet Meydanı’na kadar yürüdü.

İsrail'e lanet sloganları atan vatandaşlar, hayatını kaybeden Filistinli siviller için Hürriyet Meydanı’nda dua etti.

Whatsapp Image 2024 05 31 At 19.11.09

Düzenlenen protestoya AK Parti İl Başkanı Murat Günay, CHP İl Başkanı Dinçer Solmaz, Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Nuri Kuşcu, MHP İl Başkanı Mehmet İhsan Çıplak, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Erhan Akar, Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Osman Öztürk, Ülkü Ocakları Başkanı Orhan Tosik, Sivil Toplum Kuruluşları ve on binlerce vatandaş katıldı.

YAHUDİLER İNSANLIĞIN BAŞINA GELMİŞ EN BÜYÜK BELELARDAN BİRİDİR

Çorum Filistin Platformu adına bir basın açıklaması yapan platform sözcüsü Hüseyin Kılıç; ‘İnsanlık tarihinin en utanç verici dönemlerinden birinde yaşıyoruz. Allah’a isyanla, peygamberlerini öldürmeyle meşhur olmuş Yahudiler’in, insanlığın başına gelmiş en büyük belalardan biri olarak yeniden gösterdi. 7 Ekim'den bu zamana 8 aydır, insanlığı köleleştirmeyi kendisine inanç bellemiş azgın bir topluluğun yaptığı zulmü bütün dünyanın seyrediyor” dedi.

Ekran Görüntüsü 2024 05 31 213242

KÜRESEL GÜÇLERİN BİR İŞE YARAMADIĞINI GÖRDÜK

Bugün insan haklarının sadece Yahudi haklarından ibaret olduğunu bir kez daha öğrenmiş’ olduk diyen Kılıç; “Her türlü silahı acımasızca kullanan bu çapulcu sürüsü birlik olamamış Müslümanların izzet ve şerefinin üzerinde adeta tepiniyor. İsrail zulmü tankla, uçakla, füze ile ve en son yakarak insanları çoluk çocuk, kadın yaşlı demeden yok ediyor. Emperyalist devletler İsrail'in arkasında dururken Müslüman ülkelerin yöneticileri bu vahşeti ne yazık ki seyrediyor. Bir avuç kardeşlerini koruyamıyor. Aç kalmış kardeşlerine gıda bile ulaştıramıyor. Birliğimizi kaybettiğimiz günden beri aynı şeyleri Afganistan'da, Irak'da, Suriye'de, Doğu Türkistan'da, Myanmar'da ve Gazze’de yaşadık ve hala yaşamaya devam ediyoruz. Gazze’deki Aksa tufanı bize çok önemli şeyler öğretti. Küresel kuruluşların, birleşmiş milletlerin, Nato'nun hiçbir işe yaramadığını öğrendik. İnsan haklarının Yahudi haklarından ibaret olduğunu öğrendik. Bir avuç korkusuz Müslümanın yeryüzünün en büyük askeri gücü zannedilen İsrail'i nasıl da maymuna çevirdiğini gördük. Eğer inanırsak tek güç ve kuvvet sahibinin Allah olduğunu yeniden öğrendik. Allah'ın yardımını celbedecek bir gayret ortaya koyarsak yeryüzünün en büyük ordularına bile galip gele bileceğimizi öğrendik.” şeklinde konuştu.

İSRAİL TERÖRÜNÜ SONLANDIRACAK ASKERİ VE TİCARİ TEDBİRLER ALINMALI

Artık kınama döneminin bittiğini belirten Kılıç, bütün dünya liderlerine seslenerek; “Vatanı uğruna cihat etmenin en büyük izzet ve şeref olduğunu öğrendik. Kafirlerin sözden, edebiyattan değil güçten ve mücadeleden anladığını öğrendik. Bir yasin 105 füzesinin 1000 kınamadan daha etkili olduğunu öğrendik. Utanç içindeyiz değerli kardeşlerim. Bütün dünya, insanlık utanç içindedir. Çaresizliğimiz, acizliğimiz sebebiyle utanç içindeyiz. Bu eylemlerde bir araya gelişimizi Rabbimizin mazeret olarak bizden kabul etmesini talep ediyoruz. Buradan bütün dünya ülkelerinin yöneticilerine sesleniyoruz. Kınama dönemleri bitmiştir. Birleşmiş Milletler 5 ülkenin esareti altındadır. Harekete geçmeden, askeri bir güçle silahla müdahale etmeden hiçbir sonuç elde edilemediğini görmüş olduk. İsrail denilen bu terör şebekesi ile yapılacak her türlü ilişki gayri ahlaki ve gayri meşrudur. Savaşı sonlandıracak askeri, siyasi ve ticari tedbirler alınmalıdır.” diye konuştu.

Ekran Görüntüsü 2024 05 31 213308

Vali Dağlı, “Bayramlar Bizi Birbirimize Yaklaştıran Müstesna Günlerdir” Vali Dağlı, “Bayramlar Bizi Birbirimize Yaklaştıran Müstesna Günlerdir”

NAİM EYYUBİ, “KUDÜS’Ü TÜRKİYE FETHEDECEK”

Çorum’da düzenlenen İsrail’i protesto yürüyüşüne katılan Selahattin Eyyubi’nin Torunu Naim Eyyubi ise, “Kudüs’ün Muhafızı Kudüs’ün koruyucusu Sultan Abdulhamit Han’a şunu göndermeden rahmet okumadan olmaz. Şunu yapabilirdi; ben Yahudilere toprak veriyim ondan sonra ben ondan bir şekilde çıkartabilirim fakat cesurca bir duruş gösterdi. Dedi ki; lime lime doğranmayı yeğlerim ama Filistin toprağından bir karış dahi vermem. Ben size birazdan da Yahudileri anlatmaya çalışacağım. Ben onların arasında yaşamış birisi olarak anlatmaya çalışacağım. O kadar korkak bir toplum ki onlar, o kadar korkak bir toplum ki, her gün kaçmaya hazırlanıyorlar. Her evin bakın Yahudilerin her evin kapısının arkasında bir tane valiz hazır, bir tane valiz hazır her an kaçabiliriz diye, sadece Müslümanlardan, Müslüman yöneticilerden o iradeyi görmek istiyorlar. O iradeyi görürlerse inanın ki bir iki saat dahi duramazlar orada. Peki orayı kim fethedecek? Arkadaşlar, açık bir şekilde söylüyorum biz bu fethi SİSİ’ye yakıştırmıyoruz. İstemiyoruz ondan. Kral Abdullah’a da yakıştırmıyoruz. Sadece Türkiye’ye yakıştırıyoruz bunu. Türkiye orayı fethedecek. Bizim, sadece sizin ellerinizle fetholacak orası, Osmanlı torunlarının eliyle fetholacak burası, ama nasıl feth olacak? Yahudiler asla kınamadan, laftan sözden asla anlamazlar. Asla, Asla ve katta. 48’den beri Müslüman ülkelerin yöneticileri onunla normalleşmeye çalışıyorlar. Barış anlaşmaları imzalamaya çalışıyorlar. Buluşmaya çalışıyorlar fakat biz bunu yaptıkça onlar daha da azgınlaşıyorlar. Onların fıtratı da öyle. Müslümanlara kindarlar.” Şeklinde konuştu.

Özgür Filistin Yürüyüşü’ yapılan duanın ardından sona erdi.

Muhabir: Ahmet Temelci