Çorum Kızılay Şubesi İl Başkanlığı “Dünya Temizlik Günü” dolayısıyla çevre temizliğinin önemine dikkat çekmek amacıyla “çöp toplama” etkinliği düzenledi.

Dünya Temizlik Günü ile birlikte doğaya katkı sağlamak istediklerini, farkındalık etkinliğini gönüllü gençlerle düzenlediklerini aktaran Kızılay İl Müdürü Tuğrul Yıldırım; “Dünya temizlik günü nedeniyle Çorum Barajında tüm Kızılay ekibi ile birlikte bir temizlik çalışması yaparak farkındalık sergilemek istediklerini, genç arkadaşlarımız kurum temsilcilerimizle beraber baraj ve çevresinde geri dönüşüm atıkları topladıklarını ifade eden Yıldırım, vatandaşlarımıza çevremizi temiz tutmamız konusunda bir mesaj vermek istedik, bizler nasıl evlerimizi iş yerlerimizi temiz tutuyorsak çevremizi de temiz tutmak zorundayız’’ dedi.

Çorum’da Buğday Fiyatlarına Çiftçiler İsyan Etti Çorum’da Buğday Fiyatlarına Çiftçiler İsyan Etti

foto 1

Katılımcılar tarafından toplanan çöpler, görevliler tarafından belediye araçlarına yüklenerek geri dönüşüm merkezine gönderildi.

Etkinliğe katılanlara teşekkür eden Yıldırım, "Gelecek nesillere daha temiz, güzel bir çevre miras bırakmak her bireyin vazifesi ve sorumluluğudur." dedi.

Editör: Ahmet Temelci