Çorum GİAD Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Burak Küçükbenli ve İnşaat Komisyonu Başkanı Atakan Bozkurt beraberinde 25 kişilik heyet, Dubai'ye gerçekleştirdikleri gezide bölgesel işbirliklerini güçlendirmek, yeni iş fırsatlarına kapı aralamak ve Çorum'un ekonomik potansiyelini tanıtmak amacıyla hareket etti.

Çorum GİAD, KOSGEB desteğiyle gerçekleştirdiği iş gezisiyle farklı bir vizyon kazandı. Bu gezinin, Çorum'un geleceğini daha parlak bir hale getirmesi ve ziyarette bulunan iş insanlarının vizyonlarına yeni bir perspektif katması hedefleniyor.

DUBAİ GEZİSİ VE ÖNEMLİ GÖRÜŞMELER

Çorum GİAD’ın dünyanın önemli ticaret merkezlerinden biri olan Dubai’ye gerçekleştirdiği iş gezisi kapsamındaki ilk durağı, Çorum'un potansiyelini uluslararası platformda tanıtmak adına düzenlenen bir dizi toplantı oldu.

Bu toplantıların ilkinde Çorum GİAD üyeleri, Dubai Başkonsolos Onur Şaylan ile bir araya geldi. başkonsolos Çorum GİAD üyelerine karşı ilgi ve alakalarını yüksek düzeyde gösterdi.

TİCARİ ATEŞELERİMİZDEN HER KONUDA DESTEK SÖZÜ

Çorum GİAD heyeti önemli temaslarına Dubai Ticari Ateşelerimiz ile gerçekleştirdiği görüşmeler ile devam etti. Görüşmelerde Orta Doğu’ya açılan kapı olarak görülen Dubai ile yapılabilecek işbirlikleri üzerinde duruldu.

Ticari Ateşelerimiz her konuda destek sözü vererek, Çorum GİAD üyelerine bölgedeki ekonomik dinamikleri, iş yapma kültürünü ve yerel iş fırsatlarını daha yakından tanıma fırsatı sundu. Çorum GİAD heyeti, Ticari Ateşe Ersoy Erbay’a ve Hacı Hasan Kaygısız’a güçlü bir iş birliği yapma konusundaki niyetini açıkça ifade ederek, bölgedeki Türk iş dünyası için önemli olan konularda daha etkin destek sağlama yolunda adımlar attı.

TÜRK İŞ DÜNYASININ ÖNEMLİ İSİMLERİYLE BİR ARAYA GELDİLER

25 kişilik Çorum GİAD heyeti Dubai’deki iş gezisinde önemli iş insanlarıyla da temaslarda bulundu.

TÜGİK Genel Başkanı ve The Big 5 Global Fuarı’nın da altın sponsoru olan Erkan Güral ile bir araya gelen Çorum GİAD heyeti hem fuar hakkında hem de Türkiye ve Dubai iş birliği hakkında Erkan Güral ile fikir alışverişinde bulundu.

Çorum GİAD heyeti, Çorum’un önemli ve değerli iş insanı, Çimento, cam, seramik, ve toprak ürünleri İhracatçı Birliği Başkanı, ISVEA Yönetim Kurulu Başkanı Erdem Çenesiz ile Turkish Ceramics standında bir araya geldi. Görüşmesi sonrası Çorum GİAD Yönetim Kurulu Başkanı Burak Küçükbenli, Erdem Çenesiz’e misafirperverlikleri için teşekkür etti.

Dubai Ticaret Odası tarafından düzenlenen Türk İş insanların hitaben, bilgilendirme sunumuma katılan Çorum GİAD heyeti burada da önemli temaslarda bulundu.

Başkan Aşgın Net Konuştu: "Kaçak Hobi Bahçeleri Yıkılacak" Başkan Aşgın Net Konuştu: "Kaçak Hobi Bahçeleri Yıkılacak"

Türkiye Cumhuriyeti Dubai Başkonsolosu Onur Şaylan, Turkish Business Council Başkanı Kanat Kutluk, Dubai Ticaret Ateşeleri Ersoy Erbay ve Hacı Hasan Kaygısız, Dubai Chambers Türkiye Baş Temsilcisi Mert Danişger, Duabi Chambers Global Marketlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Salem Alshamsi bu bilgilendirme sunumunda yer alan ve konuşma yapanlar arasındaydı.

2-149

Editör: Leblebi Tv