Sosyal belediyecilik alanında yeni bir uygulamayı hayata geçiren Çorum Belediyesi, yeni doğan bebekler için “Hoş Geldin Bebek” seti hazırladı.

Bir bebeğin ilk aylarında ihtiyacı olabilecek pek çok malzemenin yer aldığı Hoş Gedin Bebek seti, başvuru yapan ailelerin evlerine Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü ekipleri tarafından götürülerek teslim ediliyor.

Çorum Belediyesi’nden “Hoş Geldin Bebek” seti (2)

Setin içerisinde; bebek bakım çantası, tırnak makası, törpü, parmak diş kaşıyıcı, makas, burun aspiratörü, saç fırçası ve saç tarağından oluşan bakım seti, dijital ateş ölçer, cam biberon seti, emzik seti, Patikli pantolon, zıbın, şapka, eldiven, önlük ve penye battaniyeden oluşan bebek takımı, bebek alt açma bezi ile emzirme önlüğü bulunuyor.

Çorum Belediyesi’nden “Hoş Geldin Bebek” seti (1)

BAŞVURULAR NASIL YAPILIYOR

Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre,

 0-9 aylık bebekler için hazırlanan, Hoş Geldin Bebek Seti'ni almak isteyen ailelerimiz https://crm.corum.bel.tr/WebBasvuru/hos-geldin-bebek-onbasvuru#/  web sayfasından formu doldurarak veya Belediye hizmet binası C blok zemin katta bulunan Gönül Kapısı’na giderek başvurularını yapabilirler. Detaylı bilgi için 0501 100 19 19 WhatsApp hattına mesaj yazabilir ve 0364 333 0333 çözüm merkezini arayabilirler.” denildi.

Başvuru şartları

 Hoş geldin Bebek Seti başvuru şartları ise 01.01.2024 tarihi sonrasında doğumlu olmak ve Çorum merkez mahalle sınırları içerisinde ikamet edilmesi olarak açıklandı.

Çorum Belediyesi’nden “Hoş Geldin Bebek” seti (2)-1

Selim Eliaçık, Kalbine Yenildi Selim Eliaçık, Kalbine Yenildi

Editör: Ahmet Temelci