Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından, 2017 yılında başlatılan “sıfır atık” projesi, uluslararası bir hedef haline gelirken, Çorum Belediyesi de çevreci yaklaşımlarıyla örnek oluyor.

Çorum Belediyesi Sosyal Tesisleri “Sıfır Atık” belgesi aldı (1)_1600x902

Çorum Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Millet Bahçesi, Güngörmüşler, Velipaşa Kahvecisi, Meydan Sosyal Tesisleri ve Pir Baba Sosyal Tesisleri gerekli kriterleri yerine getirerek Sıfır Atık Belgesi almaya hak kazandı. Sıfır atık belgeleri, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü tarafından Çorum Belediyesi yetkililerine teslim edildi.

Belediyeden 23 Nisan Çocuk Şenliği Belediyeden 23 Nisan Çocuk Şenliği

Çorum Belediyesi Sosyal Tesisleri “Sıfır Atık” belgesi aldı (4)_1600x1067

HEDEF, SIFIR ATIK

Sıfır Atık çalışmaları kapsamında önemli çalışmalara imza atan Çorum Belediyesi, şehre 1.Sınıf Atık Getirme Merkezini kazandırarak kağıt-karton, plastik, ahşap, metal, cam, tekstil atıkları ile evlerden kaynaklı tehlikeli atıklar, kurşunlu pil ve pil atıklar, flüoresan lambalar ve civa ihtiva eden atıklar, elektrik-elektronik atıklar, ilaç atıkları, lastik atıkları, yağ atıkları ve inşaat atıklarını toplayarak geri kazanımını sağlayarak ekonomiye katkıda bulunuyor.

Çorum Belediyesi Sosyal Tesisleri “Sıfır Atık” belgesi aldı (5)_1600x1068