Zehir Tacirlerine “Narkoçelik-27” Darbesi Zehir Tacirlerine “Narkoçelik-27” Darbesi

Çorum'da Burak İbbiği (24) cinayeti ile ilgili tutuklu yargılanan üç kişi toplam 62 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Olay geçtiğimiz Şubat ayında Gülabibey Mahallesi Ekin Caddesi'ndeki boş arsada meydana gelmişti.

Burak İbbiği öldürülmesiyle ilgili Osman Efe B., Mücahit G., ve Gizem P., gözaltına alındı. Araçta cinayette kullanıldığı tahmin edilen pompalı tüfek ele geçirildi.

Emniyetteki işlemlerin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edilen zanlılardan Osman Efe B., Mücahit G., ve Gizem P., hakimlikçe tutuklandı.

SON KEZ HAKİM KARŞISINA ÇIKTILAR

Çorum 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın karar duruşması gerçekleştirildi.

Duruşmaya, maktul Burak İbbiği’in yakınları, tutuklu sanıklar Osman Efe B., Mücahit G., ve Gizem P., katıldı.

Mahkeme heyeti tarafından karar öncesi son sözleri sorulan sanıklardan Mücahit G.; “Cinayeti bilerek isteyerek işlemedim. Kavga sırasında ben silahı iki kez yere ateşlemiştim pişmanım” dedi.

Osman Efe B’de “öldürme gibi bir kastımız yoktu pişmanım” sözleriyle kendisini savundu.

Gizem P. İse ”Ben bir otelde kalıyordum, Mücahit beni aradı özlediğini ve görmek istediğini söyledi. Otele gelip beni aldılar, sonra arazide durdular. Ben araçtan inmedim. Üçü arabadan indiler, bir süre sonra üç, dört el silah sesi duydum. Kimin kime ateş ettiğini görmedim. Ben sadece Burak’ın yerde yattığını gördüm, ben ambulans polis diye çağlık attım.” dedi.

Sanıkların son sözlerini söylemesinin ardından kararını açıklayan mahkeme heyeti,  fikir ve eylem birliği içerisinde kasten öldürme suçundan Gizem ve Osman Efe B’ye 25’er yıl, Mücahit G. ise, yaşının küçük olması ve tahrik hükümleri uygulayarak 12 yıl hapis cezası ile cezalandırılmalarına karar verildi.

Editör: Ahmet Temelci