Cumhur İttifakı Çorum Milletvekilleri 27 Aralık 2023 tarihinde yaptıkları ortak açıklama ile Çorum Polis Moral Eğitim Merkezi ihalesinin 12 Ocak 2024’te yapılacağını müjdelemişlerdi.

Cumhuriyet Halk Partisi Çorum Milletvekili Mehmet Tahtasız; Çorum halkına vaat edilen müjdelerden biri olan Polis Moral Eğitim Merkezi’nin ihalesinin belirtilen tarih olan 12 Ocak 2024 tarihinde yine yapılmadığını söyledi.

“İLK HİKAYE %70’İ TAMAMLANMIŞ BİNAYA ÇÜRÜK RAPORU VERİLMESİYLE BAŞLADI”

Mecliste, Terör Saldırılarının Arkasında AK Parti Var Sözü’ne Milletvekili Kaya Sert Tepki Gösterdi Mecliste, Terör Saldırılarının Arkasında AK Parti Var Sözü’ne Milletvekili Kaya Sert Tepki Gösterdi

Yıllardır Çorum’a Polis Moral Eğitim Merkezi’nin yapılacağı anlatılıyor diyen Milletvekili Tahtasız; “İlk hikaye tabi ki Organize Sanayiindeki %70’i tamamlanmış binaya çürük raporu verilerek, oranın yıkılma kararı alındı. Akabinde dönemin milletvekilleri belediye başkanı siyasiler İç İşleri Bakanı ile görüşüyorlar ve heyetler geliyor. Müjde, Çorum’a Polis Moral Eğitim Merkezi yapıyoruz. Nerede? Önce Çorum’un girişindeki askeri kışla yeri işaretlendi. Daha sonra ne oldu, bizimde Çarşamba pazarı olarak bildiğimiz eski çarşı karakolunun olduğu yer incelendi. Daha sonra en son hikayede evet 2022’de temelini atıyoruz. Hayırlı olsun. Samsun yolundaki 55 Bin dönümlük arazi tahsis edildi” dedi.

12 OCAK’TA İHALE MÜJDESİ VERİLMİŞTİ

27 Aralık 2023 tarihinde Cumhur İttifakı’nın Milletvekillerinin bir müjde verdiğini söyleyen Tahtasız; “Yine bakanlıkla görüşüldü, hayırlı olsun. 12 Ocak 2024 saat 11:00’da ihalesi yapılacak müjde verildi. Ama ne hikmetse ihaleye mi giren olmadı. İhale mi iptal edildi, bilmiyoruz.

ÇORUM HALKINI KANDIRMAYIN

Seçim öncesi yine müjdelerle, hayallerle Çorum halkını kandırmayın şeklinde konuşan CHP Çorum Milletvekili Mehmet Tahtasız, “Anasının ak sütü kadar helal olan, Polis Moral Eğitim Merkezini ne zaman yapacaksanız, düzgünce söz verin” dedi.

Açıklamalarını sürdüren Milletvekili Tahtasız şu ifadelere yer verdi:

“Sizde gidin deyin ki bakana, Sayın Bakan biz sizi ziyarete geldik. 12 Ocak’ta ihalesi yapılacak dediniz. İhale felan yok. Çorumlu artık size inanmıyor. Lütfen, Çorum’un hakkını birlikte savunalım. Çorum’a gelecek yatırımları birlikte savunup, birlikte gelmesini sağlayalım. Çorum halkını artık kandırmayı artık bırakın.”

Editör: Ahmet Temelci