CHP Çorum Kadın Kolları Anneler Günü nedeniyle bir program düzenledi.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan programa CHP Çorum İl Başkanı Dinçer Solmaz, CHP Çorum Milletvekili Mehmet Tahtasız, CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, DEVA Partisi İl Başkanı Zehra Sucu Benli, Belediye Meclis Üyeleri, İl Genel Meclisi Üyeleri ve davetliler katıldı.

2-351

Çorum Müzelerindeki 229 Eser Güney Kore’de Sergilenecek Çorum Müzelerindeki 229 Eser Güney Kore’de Sergilenecek

Programda Konuşan CHP Çorum Milletvekili Mehmet Tahtasız, her başarılı erkeğin ardında bir kadının olduğunu belirterek onlarında kadınlar olduğunu söyledi.

4-18

Programa katılan CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, Toplumun yarısının kadın olduğunu dikkat çekerek, gerek siyasi platformlarda gerekse Sivil Toplum Kuruluşlarında kadın kotasından söz edildiğini ve toplumun yarısı olan kadının böyle bir şeye ihtiyacı olmadığını söyledi.

5-81

Anneler günü nedeniyle düzenlenen etkinlikte bir konuşma da CHP Çorum İl Başkanı Av. Dinçer Solmaz gerçekleştirdi. Başarılı bir kadına engel olanın da bir erkek olduğunu bildiklerini belirten Solmaz, bu yüzden kadınları siyaset sahnesine daha fazla davet ettiklerini ifade etti.

3-65