31 Mart yerel seçimlerine yaklaşık 1,5 ay kala CHP Çorum’daki seçim çalışmalarına başladı. düzenlenen aday tanıtım toplantısıyla birlikte CHP Çorum Belediye Başkan Adayı Levent Çöphüseyinoğlu, seçim çalışmalarına başladı.

Devlet Tiyatro Salonu’nda gerçekleştirilen programa, CHP Ankara Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Umut Akdoğan, CHP Çorum Milletvekili Mehmet Tahtasız, Çorum Belediye Başkan Adayı Hasan Levent Çöphüseyinoğlu, İl Başkanı Dinçer Solmaz, Merkez İlçe Başkanı Av. Utku Ulaş Taşar, CHP eski Milletvekilleri Av. Tufan Köse ve Feridun Ayvazoğlu, Belediye Meclis Üyeleri, İl Genel Meclis Üyeleri, parti yöneticileri, partililer ile vatandaşlar katıldı.

Onur Civan Asaleten İl Başkanı Oldu Onur Civan Asaleten İl Başkanı Oldu

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program, Kahramanmaraş ve bölgesinde meydana gelen depremin konu alındığı bir videoyla devam etti.

5982651f-b49b-4a8f-85ef-a8ed36bdd978

Daha sonra programda ilk konuşmayı Merkez İlçe Başkanı Merkez İlçe Başkanı Av. Utku Ulaş Taşar, yaptı. Çorum halkı için herkesin elini taşın altına koyacağını vurgulayan Taşar, “Polemiklere girmeden projelerimizi halkımıza anlatacağız” dedi.

Ardından kürsüye CHP Çorum Milletvekili Mehmet Tahtasız kürsüye çıktı. Çorum Belediyesinin 22 yıldır AK Parti yönetimiyle yönetildiğini dile getiren Tahtasız, “22 yıldır kandırdınız yalan söylediniz. Ama hızlı trene yatırım programında 2 bin TL ayırmışsınız. Bununla bırakın hızlı treni bir kuyu kazamazsınız” şeklinde.

f000b73f-9fd1-45bd-a543-951685e31b71

“Keşke siyasi ahlak yasası çıksa” diye konuşan Mehmet Tahtasız, sözünde durmayan siyasetçilerin iki yıl hapiste yatması gerektiğini ifade etti.

CHP Ankara Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Umut Akdoğan, kendisine yapılan davete teşekkür ederek, “En büyük mutluluğu 1 Nisan sabahı Çorum Belediyesinin yapacağınız kutlamaya davet ederseniz yaşayacağım” dedi.

a5ba6dd1-b4e4-4454-800c-a25e3550c2a9

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Merkezi yönetim ile yerel yönetim el ele vermezse, dayanışma halinde olmazsa o şehre herhangi bir şey gelmez. Hatay’a geldi mi? Şu anda Hatay garip kaldı, mahzun kaldı” sözlerini bir tehdit ve şantaj olarak nitelendiren Akdoğan, “Bu bir tehlike” ifadelerini kullandı.

CHP Çorum İl Başkanı Dinçer Solmaz ise “Adayımızın tüm Çorum halkını kucaklayacağına başkan adayımıza başarılar diliyorum” diye konuştu.

ec70b16d-b69f-4e18-91b6-7dc7c20f71eb

Programda son konuşmayı ise CHP Çorum Belediye Başkan Adayı Hasan Levent Çöphüseyinoğlu yaptı. Seçimleri kazanması halinde hayata geçireceği projelerle ilgili bilgiler veren Çöphüseyinoğlu, “Tarihini bilen, geleceğini inşa eden modern bir Çorum’a ulaşacağız” dedi.

5-55

Hasan Levent Çöphüseyinoğlu, “Saatimize bir bakalım, vakit geldi, başlıyoruz” sözleriyle seçim çalışmalarına başladığını söyledi.

Konuşmaların ardından parti yöneticileri ve CHP Çorum Belediye Başkan Adayı Hasan Levent Çöphüseyinoğlu hatıra fotoğrafı çektirdi.

Editör: Leblebi Tv