Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimlerindeki yenilginin ardından 5 Bakanı değiştireceği kulislere yansıdı.

Yeniçağ Gazetesi yazarlarından Orhan Uğuroğlu, Mental Yorgunluğu nedeniyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 5 bakanı değiştireceğini kulislere yansıyan bilgiler olarak yazdı.  Orhan Uğuroğlu, Değişecek bakanlar arasında Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı’nın yerine Çorum 26. Ve 27. Dönem AK Parti Milletvekili Ahmet Sami Ceylan’ın getirileceğini yazdı. Bu kulis bilgisi Çorum kamuoyuna bomba gibi düşerken, mental yorgunluğunun tepkilerinin artması Saray’a yansıyınca Erdoğan’ın Haziran ayı sonuna kadar kabinede değişiklik yapacağı ve 5 bakanı değiştireceği kulislere yansıdı.

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, “Çorum’u 5’li Rotaya Alacağız” Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, “Çorum’u 5’li Rotaya Alacağız”

Yılmaz Tunç’un yerine Adalet Bakanlığı’na 24., 26. ve 27. Dönem Ankara Milletvekili olan AKP Genel Sekreteri Fatih Şahin’in

Mehmet Özhaseki’nin yerine Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığına 25., 26., 27. ve 28. Dönem Samsun Milletvekili olan Çiğdem Karaaslan’ın

İbrahim Yumaklı’nın yerine Tarım ve Orman Bakanlığına 26. ve 27. Dönem Milletvekili olan Ahmet Sami Ceylan’ın

Ali Yerlikaya’nın yerine İçişleri Bakanlığı’na, Prof. Dr. Hasan Basri Yalçın’ın

Mehmet Nuri Ersoy’un yerine Kültür ve Turizm Bakanlığına Dr. Serdar Çam’ın atanacağı kulislere yansıyor.

Muhabir: Haber Merkezi