İskilip İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Bakanlık iş birliği ve çiftçilerin katkısı ile hayvancılığın geliştirilmesi, hayvanların temiz suya ulaşımının sürekliliğinin sağlanması ve bu şekilde verimin arttırılması amacıyla “Büyükbaş ve Küçükbaş Hayvan Suluğu Projesi” gerçekleştirildi.

Şehit Emin Güner Takımı’nın Teknofest Yolundaki Başarısı! Şehit Emin Güner Takımı’nın Teknofest Yolundaki Başarısı!

“Büyükbaş ve Küçükbaş Hayvan Suluğu Projesi” kapsamında İskilip İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü önünde İskilip Kaymakamı Ramazan Polat, İl Tarım ve Orman Müdürü Hayrullah Göktekin, İlçe Müdürlüğü personeli ve çiftçilerin katılımı ile tören düzenlendi. Törenin açılış konuşmasını yapan İl Tarım ve Orman Müdürü Hayrullah Göktekin, Çorum’da ki hayvan varlığından ve bu miktarın önemli bir kısmının İskilip ilçesinde bulunduğundan bahsetti.

Bu kapsamda “Ne Kadar Su O Kadar Verim” sloganı ile toplam maliyeti 174.585,28 TL olan Büyükbaş Hayvan Suluğu Projesi ve “Oğlan güder gelin sağarsa koyun koyundur; el güder el sağarsa koyun oyundur” sloganı ile toplam maliyeti 119.910,24TL olan Küçükbaş Hayvan Suluğu projesi hazırlandı. Projeler kapsamında Büyükbaş Hayvan Suluğu Projesi için 57 üreticiye 500 adet şamandıralı suluk ve gerekli donanım desteği ile Küçükbaş Hayvan Suluğu Projesi için 28 üreticiye 30 adet suluk ve gerekli donanım sağlandı.

Tarım ve Orman İl Müdürü Hayrullah Göktekin çiftçilerin talepleri doğrultusunda tarım ve hayvancılığı geliştirmek amacıyla devletin teşviklerinin devam edeceğini bildirerek tören sonunda hak sahibi çiftçilere suluk teslimi gerçekleştirdi.