Uğurludağ’da Remzi Torun’un 13 Oy Farkla Kazandığı Seçime İtiraz Ediliyor Uğurludağ’da Remzi Torun’un 13 Oy Farkla Kazandığı Seçime İtiraz Ediliyor

Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatiflerinden esnafların geçmişe dönük kullandığı hazine destekli Halk Bankası’ndan çekilen kredilerin faizlerine güncelleme yapıldı.

Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperetiflerinden esnafın çektiği kredilerin geçmişe dönük faiz oranlarının yükseltilmesi, tepkiye neden oldu. Esnafın kira, maaş, SGK, elektrik, doğalgaz gibi diğer giderlerle boğuşurken birde üzerine geçmişe dönük faiz giderlerinin yükseltilmesinin esnafı daha da zora sokacağı belli oldu. Yaklaşık 2 yıldır Türkiye genelinde giderleri karşılayamayan birçok esnafın kepenk kapatarak iflas ettiği ortada dururken, geçmişe dönük yapılan faiz güncellemesiyle esnafın masraflarının daha da artmasına neden olacağını dile getiren vatandaşlar, uygulanan bu haksız politikadan vaz geçilmesini çünkü bu politika ile kepenk kapatan esnaf sayısının artacağına dikkat çekti.