Leblebi TV tarafından gündeme getirilen “Yağışlarda Yolların Göle Dönme Sebebi Tıkalı Rögarlar Mı?” isimli haberi dikkate alan belediye yetkilileri ilginç bir çözüme imza atarak, tıkalı rögarları açmak yerine çakılla doldurdu.

Leblebi TV olarak dün belediyenin rögar temizliklerini yapmadığı cadde ve sokaklarda biriken suların rögarlardan gitmediği iddia edildiğini dile getirmiştik.

WhatsApp Image 2023-10-14 at 13.28.04

BELEDİYE YIKAMA ÇALIŞMASI YAPINCA ORTAYA ÇIKTI

İhbar hattımıza ulaşan esnaflar, sokaklarda ve caddelerde bulunan rögarların tıkalı olması nedeniyle biriken suların bir türlü gitmediğini kaydetmiş, belediye ekiplerinin cadde ve sokaklarda yıkama çalışması yaptıklarını belirten esnaflar, tıkalı rögarlar bulunmasından dolayı suların akmadığını söylemişti.

Cep telefonu kamerasıyla tıkanan rögarları görüntüleyen esnaflar yaklaşan kış mevsiminde yağışlarla birlikte rögarların daha da tıkanarak büyük sorun çıkaracağını aktarmıştı.

WhatsApp Image 2023-10-14 at 13.28.10 (1)

Hastane Penceresine Sıkışan Kuşu İtfaiye Kurtardı Hastane Penceresine Sıkışan Kuşu İtfaiye Kurtardı

YOLLARIN GÖLE DÖNMESİNE AÇIK ÇEK!

Belediye ekiplerinin kış mevsimi gelmeden rögarlarda temizlik çalışması yapması gerektiğine değinen esnaflar, aşırı yağışlarda yolların sele, hatta göle dönüşmesinin sebebinin tıkanan rögarlar olduğunun altını çizerek, Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’dan tıkalı rögarlar için çalışma başlatmasını istemişti.

WhatsApp Image 2023-10-14 at 13.28.08

BELEDİYEDEN İLGİNÇ ÇÖZÜM

Haberimizi dikkate alan belediye ekipleri bazı sokak ve caddelerde giderleri olmadığı iddia edilen rögarları çakıl taşlarıyla doldurdu.

Duruma tepki gösteren esnaflar, temizlenmesi gereken rögarların doldurulmasının yanlış bir uygulama olduğunu, aşırı yağışlarda cadde ve sokaklarda büyük sorunlar yaşanacağını ifade etti.

Belediyenin taleplerini yanlış algıladığını aktaran esnaflar, kapatılan rögarların açılmasını istedi.

WhatsApp Image 2023-10-13 at 11.34.05 (3)