Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Kemal Şamlıoğlu bir dizi incelemelerde bulunmak üzere ilimize geldi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü ziyaretinden sonra Bakan Yardımcısı; İl Milli Eğitim Müdürü Abdullah Kodek, Müdürlük birim amirleri, İlçe Milli Eğitim Müdürleri ile Şube Müdürlerin Çorum’da eğitim-öğretim faaliyetleri hakkında bilgi aldı.

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Kemal Şamlıoğlu,, Vali Doç. Dr. Zülkif Dağlı’yı Valilik Makamında ziyaret ederek eğitim öğretiminin geneli hakkında görüş alışverişinde bulundu. Daha sonra Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Kemal Şamlıoğlu, Vali ve İl Müdürü ile birlikte Sıklık Tabiat Parkında bulunan Orman Okulunu ziyaret etti.

Bakan Yardımcısı Şamlıoğlu, Çorum Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Başaranhıncal’a da nezaket ziyaretinde bulunarak eğitim faaliyetleri hakkında istişarelerde bulundu. Ziyarette mesleki eğitim farkındalığı, üretim odaklı ekonomi modelinde Türkiye sanayisinin mesleki eğitime olan ihtiyacı ve ortaöğretim düzeyinde mesleki eğitimin tercih edilmesinin gerekliliği üzerinde durulurken, sanayicilerin mesleki eğitim konusundaki talepleri görüşüldü.

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Kemal Şamlıoğlu ziyaretlerine Çorum Belediyesi ile devam etti. Burada Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın ile bir araya gelen Şamlıoğlu, ilimizdeki eğitim öğretim faaliyetleri konusunda bilgi alışverişinde bulundu. Hitit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemizi ziyaret eden Şamlıoğlu, öğretmen ve öğrenciler ile bir araya geldikten sonra Çorum’dan ayrıldı.

2-1833-39

Aracın Direksiyon Hakimiyetini Kaybeden Sürücü Tarlaya Uçtu Aracın Direksiyon Hakimiyetini Kaybeden Sürücü Tarlaya Uçtu

Editör: Leblebi Tv