Emekli TOKİ’deki hak sahiplerine, “Milletimizle, emeklilerimizle, AK Parti’nin, Recep Tayyip Erdoğan’ın, Halil İbrahim Aşgın’ın ve şu ekibin arasına fitnenin fesadın girmesine müsaade etmeyin. Yaparsa AK Parti yapar” dedi.

Slimkent TOKİ’deki anahtar teslim töreninde bir konuşma yapan Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, CHP Çorum Milletvekili Mehmet Tahtasız’ın daha önce temsili olarak yaptığı anahtar teslim töreni ve “TOKİ mağdurları” açıklamalarına atıfta bulunarak sert bir konuşma yaptı.

Aşgın, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Devletimiz yeryüzünün en güzel devleti. Birçok zorluklarla mücadele ederken gencini, yaşlısını, emeklisini refaha kavuşturma mücadelesini veriyor. Devletlerin zor zamanları vardır. İnsan hayatı gibi devletlerin hayatında da düz bir çizgi yoktur. İnişler, çıkışlar vardır. Geriye baktığımızda 2,5 yıl boyunca pandemiyle mücadele ettik. Daha sonra deprem oldu. Zor zamanlarda birlik olur, beraberlik olur, kardeşlik olur. Siyaset olmaz. Siyaset bir kenara bırakılır. Yok TOKİ mağdurlarıylamış, yok oymuş yok buymuş buna bakılmaz. Bu yapılan güzelliklere kimsenin halel getirmesine müsaade etmemiz lazım. Geç olur, güç olur ama mutlaka olur. Bizim için önemli olan bayrağımızın dalgalanması. Bizim için önemli olan devletimizin bekasıdır. Böyle bir ortamda siyaset yapmak çok ayıp bir şeydir. Bu günler ‘Bizim nasıl olur da devletimize katkı veririz?’ düşünmemiz gereken, şu partiydi, bu partiydi asla gündemimize almamamız gereken konulardır.

6 Şubat 2023’ün üzerinden daha altı ay geçti. Cenazelerimizin sıcaklıkları devam ediyor. 11 tane ilimiz yerle bir olmuş. 50 bin tane şehit vermişiz. Acımız var, cenaze kalkarken siyaset peşinde koşuyorlar. Bu bize yakışmaz. Bu yeryüzünün en büyük milletine yakışmaz.

Bazen bakıyorum bu işleri küçültmek için bir şeyler yapılıyor. Mağdurlar var deniyor. Bir yıl sonra olsun ya. Bir yıl sonra olsun yeter ki bayrağımız dalgalansın. Emekli böyle düşünmez mi? Önemli olan bizim devletimizin bekasıdır. Burası siyaset meydanı değil, burası er meydanı, burası delikanlı meydanı, öyle lafa söze, mağdur edebiyatı yapmaya gerek yok.

Çıplak, “Partililerin Vizyonunu Daha İleri Taşıyacak Projeleri Hayata Geçireceğiz” Çıplak, “Partililerin Vizyonunu Daha İleri Taşıyacak Projeleri Hayata Geçireceğiz”

Emeklilerimiz sıkıntı da mı? Bunu biliyoruz. Biz her gün içinizdeyiz. Maaşlarla ilgili durumunuzu biliyoruz, üç ay sonra taşınsanız rahatlayacağınızı biliyoruz. Sizin derdiniz bizim derdimiz. Dert diyince Tayyip Erdoğan akla gelir. Dertlenmek diyince onun adamları akla gelir. Demek biz dertlenmiyoruz da başka siyasiler dertleniyor. Geçin orayı. Tayyip Erdoğan’ın tek derdi devleti, tek derdi milleti. Recep Tayyip Erdoğan neredeyse biz oradayız. Bu sorunların hepsi giderilir.

Bundan birkaç önce milletvekilimiz Yusuf Ahlatcı ve İl Başkanımız beni aradı. Emeklilerin bu konutlara bir an önce taşınabilmesi için asfalt ve altyapı desteği istediler. Madem şuan buna ihtiyaç var ‘yapıyoruz’ dedik ve yaptık. Otoban gibi yoldan geldik. Yarına bırakmadan o gün o işi yaptık ve yapmaya devam edeceğiz.

Aramıza kimsenin girmesine müsaade etmeyin. Milletimizle, emeklilerimizle, AK Parti’nin, Recep Tayyip Erdoğan’ın, Halil İbrahim Aşgın’ın ve şu ekibin arasına fitnenin fesadın girmesine müsaade etmeyin. Yaparsa AK Parti yapar.

Biraz normal üslubumun dışında konuştum. Ama biz neyi, nerede, kime, ne zaman konuşacağımızı Recep Tayyip Erdoğan’dan öğrendik. Milletin içerisinde mağdur edebiyatı yapıp ondan sonra geçip yandan kıs kıs gülmeye asla müsaademiz yok. Biz bugüne kadar buradaydık, bundan sonra da buradayız. Her eksiğinizde Recep Tayyip Erdoğan’ın adamlarını yanınızda göreceksiniz.”