Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Çorum Belediye Başkan Adayı Dr. Halil İbrahim Aşgın, bir yandan seçim çalışmalarını tüm hızıyla sürdürürken bir yandan da yeni dönemde yapmayı söz verdiği projelerle ilgili çalışmalarına devam ediyor.

Yaramaz Çocuklar, Cam Taşlarken Kameralara Yakalandı Yaramaz Çocuklar, Cam Taşlarken Kameralara Yakalandı

Çorum’u son yıllarda yaptıkları çalışmalarla adeta bir kültür ve sanat şehrine haline getirdiklerini vurgulayan Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, “Çorum’umuza modern bir kongre ve kültür merkezi inşa edeceğiz. Bunun sözünü verdik. Bu çok amaçlı merkezimiz dünya standartlarında teknolojik altyapısı ve özgün mimarisi ile ülkemizin en önemli kongre ve kültür merkezlerinden biri olacak.” dedi.

En son teknolojik cihazların ve şehrin ihtiyaç duyduğu etkinliklerin yapılabileceği kongre ve kültür merkezinin yapımına vakit kaybetmeden başlayacaklarının altını çizen Başkan Aşgın, “Merkezimiz, fuar, sergi, müzikal, tiyatro, konser ve film galası gibi her türlü bilimsel, sosyal ve kültürel etkinliğe ev sahipliği yapacak. Kongre ve Kültür Merkezimizde kütüphane, konservatuvar, oda tiyatrosu, özel toplantı salonları, seminer salonları, cep sineması, çok amaçlı salon ve restoran da yer alacak. İnşallah kongre ve kültür merkezimiz Çorum’umuza değer katacak. Şimdiden hayırlı olsun” diye konuştu.