Alaca Belediyesi ve Karayolları Bölge Müdürlüğü işbirliğiyle Çorum yolunda başlatılan 2 bin 500 metrelik asfalt çalışması devam ediyor.

“YOLLAR, EKONOMİK KALKINMAYI TEŞVİK EDEN ÖNEMLİ BİR UNSURDUR”

Alaca’dan Coğrafi İşaretli Ürün Atağı Alaca’dan Coğrafi İşaretli Ürün Atağı

Geçtiğimiz Salı günü AK Parti Çorum Milletvekili Av. Yusuf Ahlatcı, beraberinde Alaca Belediye Başkanı Halil İbrahim Şaltu ile birlikte bölgede incelemelerde bulundu. Belediye ve Karayolları Bölge Müdürlüğü ekiplerinden bilgiler alan Milletvekili Ahlatcı, “Alaca-Çorum yolunda gerçekleştirdiğimiz 2500 metrelik sıcak asfalt çalışmalarını tamamlamanın gururunu yaşıyoruz. Yollar, toplumlar arası bağlantıyı güçlendiren ve ekonomik kalkınmayı teşvik eden önemli bir unsurdur. Tamamlanan bu proje, Alaca ilçemize hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

“ALACA, GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİYLE BÜYÜYOR”

Dün ise AK Parti İl Başkanı Av. Murat Günay bölgede incelemelerde bulundu. İl Başkanı Murat Günay, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Alaca -Çorum Yolu 2.500 mt sıcak asfalt Alaca İlçemize hayırlı uğurlu olsun. İlçelerimiz; Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde gönül belediyeciliği ile her geçen gün büyüyor, gelişiyor ve güzelleşiyor. Alaca ilçemizde yapımı devam eden asfalt çalışmalarını Alaca İlçe Başkanımız Ragıp Ağaçdan  ve Alaca Belediye Başkanımız Halil İbrahim Şaltu  ile yerinde inceledik. Bu yolun yapımında emeği geçen herkese çok teşekkür ediyor, bu yolun tüm hemşehrilerimize hayırlı olmasını diliyorum. Yaparsa AK Parti yapar” ifadelerini kullandı.

Alaca-Corum-yoluna-25-kilometrelik-asfalt-7Alaca-Corum-yoluna-25-kilometrelik-asfalt-6Alaca-Corum-yoluna-25-kilometrelik-asfalt-5Alaca-Corum-yoluna-25-kilometrelik-asfalt-2Alaca-Corum-yoluna-25-kilometrelik-asfalt-1