CHP’li Belediye Başkanları Çalıştay Öncesi Anıtkabir’de Ata’nın Huzuruna Çıktı CHP’li Belediye Başkanları Çalıştay Öncesi Anıtkabir’de Ata’nın Huzuruna Çıktı

Partisinin düzenlediği iftar programına katılmak üzere Çorum’a gelen, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Basın Mensuplarıyla kısa bir sohbet ederek, basının sorunlarını yakından bildiğini söyledi.

Anitta Otel’de Çorum İYİ Parti Teşkilatının düzenlediği iftar programına katılan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, iftar öncesi açıklamalarda bulundu. Yaptığı açıklamaların ardından mikrofonu bırakan Akşener, basın mensuplarının yanına gelerek Leblebi TV Genel Yayın Yönetmeni ve Çorum Basın Derneği Başkanı Erkan Karaca ile sohbet gerçekleştirdi. Basının maddi sorunlar ve zorluklar içeresinde görev yaptığını çok iyi bildiğini dile Akşener, İktidarın basını susturmaya çalışarak baskı politikası uyguladığını aktardı. Karaca’ya basının bu sorunlarını TBMM kürsüsünden dile getireceğinin sözünü veren Akşener, İYİ Parti kazandığında bu baskı düzenin de ekonomik zorlukların da biteceğini söyledi. Basın mensuplarının kamu ile vatandaşlar arasında bir köprü görevi görüyor olmasına rağmen hak ettiği konumda olmadığının altını da çizen Akşener, iktidar tarafından çıkarılan basın kanunuyla Çorum’daki ve Türkiye’deki basın çalışanlarının elinin kolunun bağlandığını dile getirdi. Kendilerine yakın ilgi gösterdiği için İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e teşekkür eden Leblebi TV Genel Yayın Yönetmeni ve Çorum Basın Derneği Başkanı Erkan Karaca ise son dönemlerde basın mensuplarına baskının arttığının altını çizerek, soruşturmalar açılarak, basının sindirilmeye çalışıldığını belirtti. Ekonomik güçlükler içeresinde de ayakta kalmaya çalışan Anadolu basının sorunlarının çözülmeyi beklediğini sözlerine ekleyen Karaca, yakın ilgisinden dolayı Akşener’e memnuniyetini dile getirerek 31 Mart tarihinde yapılacak Mahalli İdareler Seçimlerinde başarılar diledi.

a7a69889-b9f4-4946-b17b-8c75ca2d19e6