AK Parti Çorum Milletvekili Yusuf Ahlatcı, TOKİ’nin emekliler için yaptığı konutların anahtar tesliminde CHP Çorum Milletvekili Mehmet Tahtasız’a sert yüklendi.

Törende Belediye Başkanından sonra söz alan ve toplu konutların yapım sürecinde yaşanan sorunları ve gecikmeleri eleştiren Tahtasız’a cevap veren Ahlatcı, tansiyonu yüksek bir konuşma yaptı.

“SÖZ VERMİŞTİK TESLİME BAŞLIYORUZ”

Yusuf Ahlatcı burada yaptığı konuşmada Mehmet Tahtasız’ı hedef alarak şunları söyledi:

“Bura şov veya tiyatro yeri değil. Biz burada sevinçli bir tören için beraberiz. Biz söz verdiğimiz anahtar teslimine başlıyoruz. Bunu kim yaptı? AK Parti yaptı bunu Recep Tayyip Erdoğan yaptı. Bunu sen de çok iyi biliyorsun. Cumhuriyet Halk Partisi’nin bırak Çorum’u, Türkiye’ye çakılı tek bir çivisi yoktur.

Sizin bu gördüğünüz eserler, sizin yaptığınız sahte hastane gibi değil. İnsanlar oturacak burada.

AGRESİF SİYASET YAPMAYIZ

Biz Çorumluyuz, biz böyle agresif siyaset yapamayız. Çorum’un doğusu ile batısı ile, Milönüsü ile Ulukavak ile biriz. Bu memlekette bizi birbirimizden ayrıştırıcı, şova yönelik siyaseti kınıyoruz.

“SİZİN GENEL BAŞKANINIZ TOKİ’YE KARŞI DEĞİL MİYDİ?”

Siz, genel başkanınız TOKİ’ye karşı değil miydiniz? Ne oldu da TOKİ’ci oldun sen, genel başkanın duymasın! Burada anahtar teslim ettiniz. Senin anahtarların sahte. Bizim vereceğimiz anahtarlar kapıları açıyor.

WhatsApp Image 2023-10-16 at 18.50.35 (1)

BELEDİYE BAŞKANIMA KİMSE BÖYLE KONUŞAMAZ

Benim belediye başkanıma kimse burada elini kolunu sallayarak konuşamaz. Belediyenin buraya ne kadar emek verdiğini biliyorum. Niye veriyoruz? Burada annelerimiz bacılarımız için veriyoruz. Biz biliyor muyuz burada kimler oturacak, hangi görüşten insan oturacak? Bimiyoruz.

GECİKMELER OLDU, BU NORMAL

Biz bunları niye yapıyoruz? Biz bu vatanda, Türk bayrağı altında yaşıyoruz, vatanımız var diye bu eserleri buraya getiriyoruz. Bakın Gazze’de müslüman kardeşlerimiz İsrail bombaları altında şehit oluyor. 11 ilde 50 bini aşkın vatandaşımız vefat etti. Biz kardeş değil miyiz, yardımcı olmayacak mıyız? Yapım aşamasında gecikmeler oldu, olması normal.”

AHLATCI’DAN TAHTASIZ’A TEZKEREYE “EVET” DE ÇAĞRISI

Bu hafta TBMM’de iki adet tezkerenin görüşüleceğini dile getiren Milletvekili Ahlatcı, CHP’li Tahtasız’a şu sözlerle yüklendi:

Çorum Savunma Sanayinde Türkiye’nin Gururu Olacak Çorum Savunma Sanayinde Türkiye’nin Gururu Olacak

“Haftaya meclise iki tane tezkere gelecek. PKK’ya yönelik iki tane tezkere oylayacağız. PKK’lıların inlerinde öldürülmesine yönelik iki tezkereye de evet demeye gücün yetiyor mu? Burada şov yapma, mecliste tezkereye evet de. Sen ancak tiyatro oynarsın, millet de size cevabı sandıkta verecek. Daha önce verdi, yine verecek.”

Editör: Ahmet Temelci